Havalı el aletleri  insan gücünü azaltmak ve işlem hızını arttırmak amacı ile kullanılan aletlerdir. Havalı el aletleri; vidalama (sökme,sıkma,montaj amaçlı) işlerinde, delme işlerinde seri olarak kullanılabilen endüstriyel el aletleridir.

Otomotiv sektöründe geniş kullanım alanı mevcuttur. Somun sıkma, sökme, vidalama gibi birçok alanda havalı el aletleri kullanılmaktadır. Oto servisleri, tamir atölyeleri, lastikçiler, kaportacılar ve otomotivle ilgili birçok iş kolunda havalı el aletleri tercih edilmektedir. Mobilya sektöründe kullanımı yaygındır.

Sırala
1 2 3 4 5 6
Toplam 85 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Havalı EL  Aletleri Nelerdir  ? Nerelerde ve Hangi Amaçla Kullanılır ?

Teknik hırdavat firması olarak havalı el aletlerinin nerede kullanıldığından bassedecek olursak havalı el aletleri genel kullanıcılar ve endüstriyel kullanım amacı ile üretilmiştir.

Havalı el aletleri, basınçlı hava sisteminin sağladığı sıkıştırılmış havayı kullanan el aletidir.

Havalı somun sıkma ya da havalı somun sökme el aletleri olarak bilinen bu aletler profesyonel endüstüriyel kullanım amacı ile tasarlanmış olan güçlü aletlerdir.

Bir kompresör makinesi ile bağlantılı olarak çalışan el aleti oluşan basınç ile sıkma ve sökme işlemleri için kullanılmaktadır.

Darbe vurarak sıkışmış olan vidalar rahatlıkla sökülür ya da sağlam sıkılması gerekemler darbe ile sıkılır.

Havalı Matkap Nedir ?

Havalı el aletleri arasında yer alan teknik hırdavat ürünü olan havalı matkaplar bir kompresör bağlantısı sağlanarak kullanımı söz konusu olan el aletidir.

Havalı matkap ürünü vidalama ( sökme, sıkma, montaj amaçlı ) işlerinde,delme işlerinde kullanılan el aletidir.

Avantajları

Hava her yerde ve sınırsız miktarda bulunur, temiz bir enerji türüdür.Yanma,alevlenme ve patlama riskleri yoktur.Planlanması ve bakımı kolaydır, daha uzun ömürlüdür.Güç/ağırlık oranları daha yüksektir.Aşırı yüklenmelere karşı emniyetlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.