Hırdavat ve Yapı Market Adına Faydalı Bilgiler

Frezeleme Nedir ? Frezeleme Ürünleri Nelerdir ?

12 Şubat 2020

Frezeleme ; Bir parçanın, bir profilin yada bir  yüzeyin yüzeye göre işlenmesidir. İşlenmesinin asıl sebebi ise asıl gibi olmasını sağlamaktır.

Mengene Çeşitleri ve Kullanım Alanları

22 Ocak 2020

Mengeneler  profesyonel ya da hobi amaçlı kullanılan el aletleridir. Peki, mengene ne demekMengene ne işe yararMengene çeşitleri nelerdir? Tüm bu soruların yanıtları ve çok daha fazlası yazımızın devamında yer alıyor.

Bir vida ya da kol yardımıyla istenildiği kadar yaklaştırılabilen iki çeneden oluşan,  nesneleri çeneler arasında sıkıştırarak sabitlemeye yarayan alettir.

Ölçü & Kumpas Aletlerinin Kullanımı ve İş Hayatımızdaki Yeri

17 Ocak 2020

Ölçü Aletleri ( Kumpas ) : Kumpashassas ölçü aletlerimekanik kumpas ürünleri uzunluk ölçmenin yanı sıra iç çap, dış çap ve derinlik ölçmede kullanabileceğiniz aletlerdir.

Yapı Market Hırdavat Firmaları ve Teknik Hırdavat Firmaları Arasındaki Fark Nedir ?

11 Ocak 2020

İlk olarak şunu belirtmeliyim ki; hırdavat malzemeleri kendi içerisinde yapı market hırdavat malzemeleri ve teknik hırdavat malzemeleri olarak gruplandırılmış durumdadır. Yapı market hırdavat malzemeleri altında genel olarak günlük işlerimizde kullanabileceğimiz el aletleri olarak nitelendirdiğimiz ürünler satılırken teknik hırdavat malzemeleri altında günlük yaşantımızda ihtiyaçlarımızı karşılayacak aletlerle birlikte ağırlıklı olarak sanayi sektöründe imalat ve üretim yapan firmalara yönelik ürünler satılmaktadır.

EL Aletleri Kullanırken İş Sağlığına ve Güvenliğe Dikkat Etmemiz Gerektiğini Biliyor Muydunuz?

07 Ocak 2020

El aletleri, el aletlerini kullanan ve kullanım aşamasında çevresinde olan kişiler için tehlikeli olabileceği gibi can ve mal kaybına da neden olabilirler. Bu nedenle can ve mal kayıplarının yaşanmaması için kurallara uyulması gerekmektedir.

Hırdavat ürünü olan el aletleri hafif ve ağır yaralanmalara, uzuv kayıplarına neden olabileceği gibi, ölümlere kadar uzanan kazalara da sebep olabilir. Dikkatli olmadığımız ve gerekli kurallara uyulmadığında meydana gelebilecek olaylardan bahsettik.

El Aletleri Nelerdir? El Aletlerini Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

06 Ocak 2020

Günlük ihtiyaçlarımızı gidermek için evde kullanabileceğimiz gibi sanayi sektöründe  de birçok el aletleri ürünlerini kullanılmaktadır.

Aynı el aletlerini düşük fiyata alabiliyorken bazen de aynı el aletlerinin  farklı  fiyatlarda daha pahalı olduğunu görmekteyiz.

O zamanda aklımıza gelen ilk soru aynı ürünün neden ucuz ve neden pahalı olduğudur. Ürün fiyatlarını kontrol ederken sadece fiyat konusuna odaklanmakta doğru değildir. Ürün fiyatıyla birlikte ürün kalitesinide incelemek faydalıdır.

Beyaz Başlı ve Siyah Başlı Zımba Arasındaki Farkı Biliyor Muydunuz?

03 Ocak 2020

Zımbanın siyah başlı olması sadece kafanın rengi olarak değil, kafanın altında 1- 2 mm derinlikde (çapa göre değişir) şişkinlik çapta +0.05 / +0.06 mm’dir.Din9861 Form DA standartı.

Fakat siyah yada beyaz Form D yada Form DA farketmeksizin,bütün zımbalarda;

Kafanın  konikliği ile silindirik şaftın birleştiği yerde bir radyus vardır. Çapa göre 0.2 mm den başlayıp 1.5 mm’ye kadar devam etmektedir.Bu radyus köşe,tedbir alınmazsa, problem yaşanmasına neden olmaktadır.Bu durumda, radyusun keskin köşeye denk gelmesi sebebiyle, zımbanın tam oturmasını engellemektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.