El Aletleri Nelerdir? El Aletlerini Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

El Aletleri Nelerdir? El Aletlerini Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

06 Ocak 2020

DIY HIRDAVAT

Do it Yourself,kendin yap hırdavatı adı altındaki gruplar,evlerde kullanmak için profesyonel olmayan ürünlerdir.

Endüstriyel ürünler ise,tamamen profesyoneller için hazırlanmıştır. En bariz örnekleri Bosch elektrikli aletlerinde görebilirsiniz,ürün renklerinden de hemen ayırt edebilirsiniz.

Genel olarak tercihimiz ucuz olan ürünü satın almaktır. Bu durumda göz ardı ettiğimiz bir  durum ortaya çıkmaktadır. Genellikle  fiyat olarak ucuz ürünü tercih ettiğimizde  kısa ömürlü olduğunu düşünebiliriz. Aslında ürün kalitesinden vazgeçmiş  oluyoruz. 

Sonuç olarak kaliteden vazgeçerek  ucuz ürün satın alıp,  kısa süre içerisinde aynı üründen birden fazla alarak zarar etmek yerine kalite ürünü tercih ederek uzun ömürlü kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Peki el aletleri olarak bahsettiğimiz ürünler nelerdir  ve nerelerde kullanılmaktadır ?

El aletleri olarak bassettiğimiz ürünler nelerdir birlikte  bakalım. Anahtar, boru anahtarı, kerpeten, kargaburun, pense, yan keski, ölçü aletleri ve kumpas  olarak bahsedebiliriz.

Peki bu ürünleri nerelerde kullanabiliriz birlikte inceleyelim. El aletleri ürünleri tek olarak satın alabileceğiniz gibi takım olarak da satın alabilmektesiniz.

Hepimizin tahmin edebileceği gibi  ev işlerinde, iş yerlerinde ve diğer ortamlarda  malzemeleri sıkıştırmak, kesmek, düzeltmek, asmak,  kaldırmak, kaynatmak gibi birçok amaçla kullanılmaktadır.

Duvara herhangi bir şey asmak istiyorsunuz, bir çivi çakmanız lazım yada bir vida sıkmanız lazım. Bu işlemleri pratik bir şekilde yapmanızı sağlayacak bir çok alet vardır. Örneğin ; tornavida, çekiç, pense gibi ürünlerdir.

El aletleri ürünleri kullanılırken ürün bakımlı olmasına ve bakımları ehli kişiler tarafından yapılmasına dikkat etmelisiniz. Ürünleri uygun yerde korumalı, arızalı olanlar mutlaka değiştirilmeli yada onarılmalıdır. Sapları uygun olmalı, kolayca çıkmamalı, çatlak ve kırık olmamalıdır. Sapları kaygan ve yağlı olmamalıdır. Küçük parçalarla işlem yapılırken mengene  ile tutturulmalı yada uygun bir şekilde sabitlenmelidir. Kesinlikle çalışan makineler durdurulmadan el aletleri ile müdaha edilmemelidir.

Her şeyden önce mutlaka hayati tehlike yaratacak durumlar ortadan kaldırılmalıdır. Önce can güvenliği sağlanmalıdır.

El Aletleri kategorisine buradan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.